Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

Lyžování-Alpy.net > CESTOVNÍ INFORMACE > Informace pro cestu do Itálie > Doprava do Itálie

Doprava do Itálie

Lyžování v Itálii, způsoby dopravy

- vlastní
- autobusová

Vlastní doprava

Některé lyžařské zájezdy zajišťujeme při vlastní dopravě.

Autobusová doprava

Některé lyžařské zájezdy zajišťujeme s autobusovou dopravou.

U zájezdů pořádaných společností CK Fede jsou zajištěna (u příslušných pobytových míst) tyto nástupní místa:

Bez příplatku:
Praha, Brno.

S příplatkem:
Trasa A (příplatek 190,- Kč) - Beroun - Plzeň - Rokycany - Karlovy Vary - Sokolov - Rozvadov.
Trasa B (příplatek 390,- Kč)
- Příbram - Písek - Benešov - Tábor - Veselí nad Lužnicí - Soběslav - České Budějovice - Mělník - Rakovník - Kladno - Cheb.
Trasa C (příplatek 490,- Kč) -
Litoměřice - Ústí nad Labem - Teplice - Most - Chomutov - Česká Lípa - Jindřichův Hradec - Mladá Boleslav - Kolín - Poděbrady - Jihlava - Velké Meziříčí - Velká Bíteš.
Trasa D (příplatek 590,- Kč) -
Brno - Liberec - Turnov - Hradec Králové - Děčín.
Trasa E (příplatek 690,- Kč) - Pardubice - Chrudim - Jablonec n. N., Vyškov - Kroměříž.
Trasa F (příplatek 790,- Kč) - Olomouc - Zlín - Prostějov.
Trasa G (příplatek 890,- Kč) - Ostrava - Frýdek-Místek - Havířov.


U zájezdů pořádaných společností CK České kormidlo jsou zajištěna tyto nástupní místa:

Základní trasa: Brno (18 hodin), Velká Bíteš (18:30 hod.), Velké Meziříčí (18:45 hod.), Jihlava (19:15 hod.), Humpolec (19:30 hod.), Praha (21 hod.), Beroun (21:40 hod.), Plzeň (22:30 hod.), Rozvadov (23:20 hod.).

Svozová trasa 1: Ostrava (15 hod.), Frýdek-Místek (15:20 hod.), Nový Jičín (15:40 hod.), Hranice (16:10 hod.), Olomouc (16:45 hod.), Prostějov (17:10 hod.), Vyškov (17:30 hod.).

Svozová trasa 2: Pardubice (18:30 hod.), Hradec Králové (19 hod.), Chlumec nad Cidlinou (19:40 hod.), Poděbrady (20:10 hod.).

Nástupní místa:
Praha -
stanice metra A - Strašnická, ulice v Olšinách, zastávka autobusu MHD směr z centra, naproti výstupu z metra.
Humpolec -
čerpací stanice BENZINA - Vystrkov, směr Pelhřimov.
Jihlava -
benzínová stanice OMV - Jihlava Pávov, směr Brno. Pozor - při cestě zpět Vás autobus vysadí na druhé straně.
Velké Meziříčí -
sjezd z D1 (146 km), čerpací stanice Mol.
Velká Bíteš -
čerpací stanice B.C.S. - Slovnaft, ulice Kpt. Jaroše.
Brno -
ÚAN Zvonařka, řada G, nástupiště 31 - 34.
Mikulov -
čerpací stanice Shell - u kruhového objezdu (naproti Hotelu Marcinčák).
Ostrava -
parkoviště naproti domu kultury Vítkovice, ul. 28 října.
Frýdek-Místek -
autobusová zastávka u OD Tesca, ul. Příborská.
Nový Jičín -
čerpací stanice LXM group, ulice Malostranská 594 (autosalon Renault).
Hranice -
parkoviště u motorestu Sparta, ul. Zborovská (naproti Albertu).
Olomouc -
staré autobusové nádraží u otočných hodin, třída Svobody (vedle Šantovky).
Prostějov -
před vlakovým nádražím,stanoviště H.
Vyškov -
čerpací stanice Mol u dálnice směr Brno, ul. Kroměřížská.
Pardubice -
u hlavního nádraží, Pernerovo nám.
Hradec Králové -
autobusová zastávka u Tesca, Rašínova třída.
Chlumec nad Cidlinou -
autobusová zastávka, Klicperovo náměstí.
Poděbrady -
autobusová zastávka u Tesca, Benzina Express.
Beroun -
čerpací stanice OMV Beroun sever, u dálnice, směr Plzeň (u Kauflandu), při zpáteční cestě směr Praha.
Plzeň -
čerpací stanice Benzina u Olympie.
Rozvadov -
čerpací stanice Mol, Sv. Kateřina.

Důležitá upozornění:

Všechna nástupní místa po trase do Prahy jsou svozová a může se stát, že v Praze bude nutné přestoupit ze svozového autobusu do základního autobusu, který pojede přímo do lyžařského střediska. Ve vvÿjímečných případech je nutné přestoupit do jiného autobusu v Brně. V rámci jedné cesty na zájezd je realizován maximálně jeden přestup z jednoho autobusu do druhého. Svozová místa s příplatkem platí pro období od 8.2.2019 do 10.3.2019. V případě nesplnění podmínky minimálního počtu 8 osob z daného svozového místa má CK právo na změnu nástupního místa na co nejbližší místo po trase autobusu nebo zajištění náhradní dopravy do základního nástupního místa (autobusová linka, vlak, mikrobus, osobní auto). Tyto svozy jsou ve většině případů uskutečňovány vlakem/autobusem společností Regiojet/Student Agency. Náklad na zakoupení jízdenek hradí cestovní kancelář vč. přepravy zavazadel a lyží/snowboardu.
Svozová trasa z Ostravy pokračuje dále ve směru na Brno - Prahu - Plzeň - Rozvadov. Na svozové autobusy nejsou připravovány zasedací pořádky. Ty jsou vytvářeny až do koncových autobusů, které vyjíždějí z Prahy a povezou Vás do cílové destinace v Itálii. Cestovní kancelář má právo změnit termín zájezdu na nejbližší možný termín, ve kterém bude splněna podmínka naplnění min. počtu 40 osob, či nabídnout změnu lyžařského střediska na stejný termín, kde je podmínka min. 40 osob splněna. V případě, že lyžařské středisko bude zcela uzavřeno z důvodu nedostatku sněhu, nabídne cestovní kancelář náhradní termín do stejného střediska nebo stejný termín do jiného střediska, popř. bude klientům vráceno 100% zaplacené částky. Na začátku a na konci sezony nemusí být otevřeny zcela všechny vleky v rámci lyžařského střediska. Tato skutečnost neopravňuje klienty k poskytnutí jakékoliv slevy ze zájezdu. Začátkem a koncem sezony je omezen provoiz skibusů. Skibusy jsou čistě v režii lyžařského střediska.

Check In/Check out: k převlékání a uschování zavazadel v den příjezdu a odjezdu slouží u některých hotelů společenská místnost. V případě různých hotelů No Name Paganella je to v autobuse.

Místenky do autobusu:

Na vlastní žádost si klienti mohou u pracovníka CK zakoupit místenku do autobusu za 150 Kč/os./jeden směr. Nelze požadovat konkrétní číslo sedačky. Vzhledem k tomu, že každý autobus má jiný počet sedadel a také jiný zasedací plán, je důležité, aby klient při rezervaci místa upřesnil i řadu sedadla a stranu autobusu. Např. sdělit pracovníkovi CK, že se jedná o druhou řadu sedadel, dvousedadlo na straně za řidičem (levá strana) nebo např. první řada, dvousedadlo na pravé straně. Toto kritérium je rozhodující pro pracovníka dopravního oddělení při sestavování zasedacího pořádku a přidělování konkrétních čísel sedadel. Upozorňujeme, že ve vyjímečných případech nemusí být Vašemu požadavku na konkrétní sedadlo vyhověno. V takovém případě Vám budou vráceny peníze za zaplacenou místenku. Zrušením požadavku na místenku do autobusu ze strany CK V8m nevzniká nárok na uplatnění reklamace.

Informace k zavazadlům

Každá osoba cestující na lyžařský zájezd má právo s sebou zdarma přepravovat 1 kus cestovního zavazadla (sportovní taška nebo kufr, nepřepravujeme neskladné krosny!) a 1 kus lyžařského vybavení (lyže nebo snowboard). Lyžařské vybavení musí být zabaleno v obalu vče. všech částí. Nepřepravujeme jednotlivé kusy lyží a hůlek zvlášť. V případě, že si s sebou chcete vzít lyže i snowboard, musíte si zakoupit přepravu dalšího kusu zavazadla. Tento příplatek je možné uhradit předem v CK za 300,- Kč nebo přímo při nastupovní do autobusu u pana řidiče za 400,- Kč.

Dovolená Chorvatsko