Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

Lyžování-Alpy.net > MAGAZÍN > Zajímavosti z Rakouska > Dopravní zpravodajství z Rakouska

Rakouské dopravní zpravodajství

dopravní zpravodajství z Rakouska

Dopravní zpravodajství v RakouskuKaždý turista cestující do Rakouska, nebo přes Rakousko, zajisté ocení informace o aktuální dopravní situaci na území celého Rakouska, zprávy o stavu silnic, objížďkách a dopravních uzávěrách. Jen s aktuálními dopravními informacemi Vás na cestě nic nepřekvapí...

Aktuální informace týkající se dopravy v celém Rakousku i na hlavních silničních tazích do sousedních států přináší každou půlhodinu HitRadio Ö3. V případě akutních a nebezpečných dopravních problémů - např. v případě řidiče jedoucího po dálnici v protisměru - je přerušeno vysílání všech rozhlasových stanic vysílaných ORF a v živém vstupu podány informace o hrozbě na silnici. Zhruba v každou celou hodinu je možné získat hlášení o dopravní situaci na telefonním čísle 0800 600 601 (po celém Rakousku zdarma). Aktuální informace z dopravy můžete získat také na zpoplatněné servisní lince - telefonní číslo 0900 600 600.

Novinkou v Rakousku je dopravní zpravodajství zasílené přímo na mobilní telefon - můžete poslat SMS s otazníkem a jménem spolkové země nebo označením dopravního uzlu na telefonní číslo 0900 600 601. Obratem obdržíte SMS s odpovědí o aktuální dopravní situaci ve Vámi požadované spolkové zemi. Více informací o této možnosti přináší také HitRadio Ö3.


Dopravní informace ÖAMTC-Verkehrsservice
Dopravní informace ARBÖ-Verkehrsservice

 

 


 

Čísla tísňového volání v Rakousku

Všechna vytáčená čísla tísňového volání zadávejte bez předvolby.

112
Evropské číslo tísňového volání
122 Hasiči
133 Policie
144 Záchranná služba
141 Lékařská radioslužba
140 Horská služba
120 Asistenční služba pro případ nehody ÖAMTC
123 Asistenční služba pro případ nehody ARBÖ

Dovolená Chorvatsko