Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

Lyžování-Alpy.net > LYŽOVÁNÍ > Lyžování Francie

Lyžování ve Francii

Francie, mluvíme-li o lyžařských svazích, především pak v oblasti Savojských Alp, patří mezi světovou špičku. V mnohém tedy jasně předčí ostatní alpské země - Rakousko, Itálii i Švýcarsko. bohatá nabídka lyžování ve FranciiPyšní se jedinečnými sjezdovkami, volným terénem i snowboardovými areály. Lyžování ve Francii tedy patří k vyhledávaným sjezdařským lokalitám a to nejen mezi špičkovými sportovci, ale i mezi světovými výrobci lyžařského a snowboardového vybavení, kteří zde natáčí většinu svých propagačních videí.

lyžování ve francouzských alpách

Co se týče náročnosti sjezdových tratí, tak ve francouzských Alpách jsou připraveni splnit požadavky všech návštěvníků, tedy profesionálů, rodin s dětmi i začátečníků. Sjezdové tratě ve Francii jsou přizpůsobeny všem obtížnostem, tzn. najdete zde modré, červené i "padající" černé sjezdovky. Samozřejmostí jsou také již zmíněné volné freeridové svahy a snowboardové areály.

Lyžování ve Francii je rovněž unikátní díky rozsáhlosti jednotlivých areálů a jejich vzájemné propojenosti. Na mysli máme zejména oblast Trois Valées, která díky propojenosti jednotlivých areálu nabízí uctyhodných 610 km sjezdových tratí a dále také Espace Killy nebo Grandes Rousses. 

Významnou výhodou lyžování ve francouzských Alpách je rovněž blízkost rezidencí od sjezdových tratí, což je v Evropě nevídaná výjimečnost dostupnosti sjezdovek. Většina ubytovacích kapacit umožňuje nazout lyže hned u dveří. Není tedy nutné za lyžováním nikterak daleko docházet či dojíždět.

Během lyžařského pobytu ve Francii rozhodně doporučujeme ochutnat výtečnou francouzskou kuchyni, bezkonkurenční červená vína, bohatý výběr sýrů všech chutí či mnohé savojské speciality.

Francouzské Alpy Vám můžeme opravdu vřele doporučit, jelikož atmosféru zdejšího lyžování snad ani nejde popsat slovy, ta se prostě musí zažít na vlastní kůži.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Lyžování Paradiski

Název Paradiski nese lyžařská oblast, jež v roce 2003 vznikla spojením vyhledávaných lyžařských středisek Les Arcs a La Plagne supermoderní dvoupatrovou lanovskou. Visutá lanovka nesoucí název Vanoi...

Lyžování Paradiski

Lyžování Espace Killy

Vyberte si z nabídky lyžování v Espace Killy.

Lyžování Espace Killy

Dovolená Chorvatsko