Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

Lyžování-Alpy.net > LYŽOVÁNÍ > Lyžování Itálie > Lyžování Presolana, Monte Pora, Colere

Lyžování Presolana, Monte Pora, Colere

Lyžování Itálie - Presolana, Monte Pora, Colere

Provincie Bergamo je situována v centrální části regionu Lombardie. Západní hranici provincie tvoří údolí řeky Brembo a jezero Lago di Como na severu a řeka Adda na jihu. Severní hranice sleduje rozvodí Orobisjkých Alp. Východní hranice jde podél Val di Sclave, Val Camonica, jezera Lago d'Iseo a řeky Oglio. Jižní hranice je stanovena dohodou. Jižní část provincie je hornatá a nacházejí se zde hlavní bergamská údolí: Val Brembana (protékané řekou Brembo), Val Seriana (řeka Serio) a Val Cavallina (řeka Cherio). Mezi menší údolí patří Valle Imagna a Valle di Scalva. Směrem na jih je pás pohoří, jehož součástí jsou Val San Martino, Colli di Bergamo a Valcalepio a kde se pěstuje víno. Jih provincie je tvořen Pádskou nížinou. Nejvyšší vrcholy se nacházejí v Orobijských Alpách na hranicích s provincií Sondrio. Nejvyšší hory jsou  Pizzo di Coca (3 052 m), Pizzo del Diavolo (2 914 m) a Torena (2 911 m). Lyžování v Alpách tak můžete prodloužit až do počátku letních měsíců.

Lyžařská oblast Orobie - kvalitní a levné lyžování v Alpách

Leží poblíž Bergama, v údolí Valle Seriana. Nejvyšší hora oblasti je Pizzo della Presolana se svými 2 524 m n. m. Lyžování a snowboarding ve středisku Orobie/ Persolana jsou určeny především pro ty, kteří hledají dobré lyžování v Alpách v klidné lokalitě, velmi kvalitní ubytování s polopenzí a skipas na celou oblast. Tato lyžařská oblast není zatím v ČR velmi známá, ale nabízí výborné hotelové služby a překrásné přírodní scenérie. Tento kouzelný kraj si získal díky neporušenému přírodnímu prostředí a blahodárným klimatickým podmínkám věhlas již na počátku 20. století.

V provincii Bergamo se nachází 6 lyžařských středisek, mají dohromady 148 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti (Colere, Monte Pora, Borno, Presolana, Lizzola a Spiazzi di Gromo). Pro nenáročné lyžaře jsou připraveny sjezdové tratě ve střediscích Spiazzi di Gromo, Lizzola a Borno, zdatnější lyžaři pak mohou využít možnost zalyžovat si ve střediscích Presolana, Colere (10 km od Presolany) a Monte Pora (6 km od Presolany).

Zpestřením pobytu je večerní program ve středisku Presolana - lyžování s pochodněmi zv. FIACCOLATA, které si mohou vyzkoušet nejen místní instruktoři, ale i ostatní odvážní lyžaři. Koná se každou středu, od ledna do března. Během večera je podávána i horská specialita, svařené víno (vin brulé) a zároveň je možné zatancovat si na místní diskotéce na sněhu.

Ceny jsou zde velmi příznivé, pobyty jsou zde dotované regionem, proto doporučujeme využít toto levné lyžování v Alpách co nejdříve, kapacity jsou omezené.

Poznámka: vzdálenost Brno - Bergamo je 950 km. Průměrná doba jízdy - 11,5 hodiny.
Presolana - Monte Pora - Colere

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Stojí za zhlédnutí

Informace - vleky a sjezdovky

- má 7 lyžařských středisek (Colere, Monte Pora, Borno, Presolana, Lizzola a Spiazzi di Gromo a Schilpario) - nachází se v nadmořské výšce 1050 - 2250 m. n. m. - má celkem 148 km sjezdovek - 36 km mo...

Informace - vleky a sjezdovky

Dovolená Chorvatsko