Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

Lyžování-Alpy.net > LYŽOVÁNÍ > Lyžování Rakousko > Lyžování Saalbach-Hinterglemm a Kaprun

Lyžování v Saalbach-Hinterglemm a Kaprun

Kabinová lanovka41 Sedačková lanovka39 Kotva38 Uměle zasněžováno Modrá sjezdovka171 km Červená sjezdovka161 km Černá sjezdovka77 km Snowpark Běžecké tratě239 km Večerní lyžování

lyžování Saalbach-Hinterglemm a kaprun

Celá oblast je jedna z největších a nejmodernějších lyžařských regionů v Rakousku.

Saalbach - Hinterglemm - Leogang - Fieberbrunn

Největší novinkou zimní sezóny 2015/2016 je propojení středisek Saalbach-Hinterglemm s tyrolským Fieberbrunnem, čímž vzniknul jeden z největších propojených skiareálů v Evropě. Střediska jsou od prosince 2015 propojena lanovkou TirolS a díky tomu celá oblast nyní čítá celkem 270 km sjezdovek. Dalších 140 km nabízí sousední oblast Kaprun - Zell am See, která se nachází ve velmi dobré dojezdové vzdálenosti.

Na své si přijdou i nároční lyžaři, pro které je připraveno přes 100 km jedinečných freeridových sjezdů v hlubokém sněhu. Fieberbrunn, o který je od sezóny celý skiareál rozšířen je totiž považován za rakouskou freeridovou Mekku. Oblast nabízí také vynikající podmínky pro showboardisty. Ve skiareálu "Skicircus" najdete 5 showparků. 

Pro celou oblast Saalbach Hinteglamm Leogang Vám bude platit jeden skipas. Sjezdovky jsou zde vzájemně propojeny, takže lyžaři mohou objet celé údolí "Ski Cirkus" během jediného dne. Samostaný skipas mají také oblasti Kaprun - Zell am See.

Jsou zde mírnější svahy pro děti a začátečníky, obtížnější tratě pro zdatné lyžaře, nebo tratě se skokánky a překážkami. Saalbach - Hinterglemm disponuje více než 500 zasněžovacích zařízeních, můžete tedy lyžovat v Rakousku i na jaře.

Saalbach - Hinterglemm - Leogang - Fieberbrunn (Skicircus) - oblast nabízí také pestrou nabídku mimolyžařských aktivit - sáňkařské dráhy i noční sáňkování na osvětlené trase, bruslařskou dráhu, 3 kryté tenisové haly, halu pro curling, noční putování s pochodněmi, túru na sněžnicích aj.).

Oblast Kaprun - Zell am See

Kaprun je jednou z nejvyhledávanějších lyžařských oblastí v Rakousku. Nachází se v nádherné přírodě mezi jezerem na úpatí hory Schmittenhöhe a městečkem Kaprun pod ledovcem Kitzsteinhorn. Různorodá nabídka celkově 139 km sjezdových tratí ve třech vzájemně se doplňujících střediscích Kitzsteinhorn, Maiskogel a Schmittenhöhe nad centry Kaprun a Zell am See.

Před několika lety postavená moderní lanovka Gletscherjet I a II, které zajišťují rychlou a pohodlnou dopravu k ledovci do Alpine Centra. Nadmořská výška vrchní stanice lanovky je 3,029 m n.m.

Nad Zell am See se rozprostírá lyžařský areál na hoře Schmittenhöhe, který nabízí 77 km dobře upravovaných sjezdovek.

Pro freeridery možnost lyžování ve volném terénu v oblasti Langwied.

Nenechte si ujít neuvěřitelnou nabídku zábavy a relaxace po lyžování, v novém wellness centru Tauern Spa v Kaprunu a Freizeitzentrem v Zell am See:
bazény, sauny, parní lázně, masáže, bruslení, lední hokej, curling, bruslení na jezeře, tenis, Squash, jízdárny, kuželky, vyhlídkové lety, tandemové paraglidi, snowrafting, snowtubing, noční sáňkování, přenocování v iglů.

Skipasy Kaprun - Zell am See 2017/2018

Skipasy Kaprun - Zell am See

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategorie skipasů Kaprun - Zell am See

Kategorie junior: mládež narozená v letech 1999 až 2001.
Kategorie dítě:
děti narozené v letech 2002 až 2011.
Kkipas zdarma:
děti narozené v roce 2012 a mladší mají v doprovodu právě jedné dospělé osoby se stejným skipasem co do jeho délky i termínu platnosti nárok na stejný skipas zdarma.

Vzdálenost z ČR

Vzdálenost z Prahy 460 km, vzdálenost z Brna 520 km.
Doporučená trasa: Brno, Mikulov, Wien, Linz, Salzburg, sjezd z dálnice Bad Reichenhall, Lofer, Saalfelden, Maishofen, Zell am Ses, Kaprun.

Místní vzdálenosti:
Zell am See
Maishofen: 4 km
Kaprun: 7 km
Kitzsteinhorn Gletscher (ledovec): 12 km
dálnice: 65 km
Schüttdorf: 2 km
Saalbach: 14 km

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější Lyžování v Saalbach-Hinterglemm a Kaprun

Hotel Lampenhäusl*** Kaprun / Zell am See

Velice pěkný rodinný hotel nacházející se na klidném místě. Na hotelu je menší wellness centrum s relaxační místností a s terasou. Při příjezdu čeká na hosty uvítací přípitek. Centrum i skibus jsou v... Hotel Lampenhäusl***

Více Ceník

Hotel St. Florian*** Kaprun

Pěkný a kvalitní hotel s výbornou polohou se nachází téměř v centru Kaprunu, ve vzdálenosti cca 200 metrů od lyžařského areálu Kaprun/Maiskogel. Velkou předností hotelu je také český personál, jež od... Hotel St. Florian***

Více Ceník

Apartmány Mariandl Piesendorf / Kaprun

Apartmány Mariandl se nacházejí v městečku Piesendorf, jen 50 metrů od centra. V porovnání s ubytováním v hlavních střediscích Kaprunu či Zell am See nabízí ubytování v Piesendorfu výrazně nižší ceny... Apartmány Mariandl

Více Ceník

Pension Alpenrose*** Kaprun - Zell am See

Menší rodinný penzion se nachází pouhých 50 metrů od centra známého alpského městečka Kaprun. Nejbližší skiareál Kaprun/Maiskogel je vzdálen 200 metrů. Zastávka skibusu, kterým se můžete dopravit do ... Pension Alpenrose***

Více Ceník

Dovolená Chorvatsko