Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

Lyžování-Alpy.net > LYŽOVÁNÍ > Lyžování Rakousko > Lyžování Schladming - Dachstein

Lyžování Schladming - Dachstein

Kabinová lanovka Sedačková lanovka31 Kotva46 Uměle zasněžováno Modrá sjezdovka98 km Červená sjezdovka119 km Černá sjezdovka17 km Snowpark Běžecké tratě435 km Večerní lyžování

lyžování v Schladmingu/Dachsteinu

Vyhlášené lyžařské středisko Schladming - Dachstein se nachází ve štýrském pohoří Dachstein Tauern a patří mezi TOP 5 lyžařských oblastí v Rakousku. Rozsáhlá oblast zahrnuje hned 9 skiareálů mezi něž patří: Schladming Planai - Hochwurzen, Hauser Kaibling, Reiteralm - Fageralm, Stoderzinken, Galsterberg, Ramsau, Dachsteinský ledovec, Planeralm a Riesneralm.

V celé oblasti Schladming - Dachstein najdete přes 200 km perfektně upravených sjezdových tratí, které obsluhuje neuvěřitelných 104 pohodlných kabinových nebo sedačkových lanovek a vleků. Lyžování Schladming - Dachstein má tedy rozhodně co nabídnout!

Náročné a zkušenější lyžaře jistě nadchne 4,6 km dlouhá FIS sjezdovka v Planai končící v centru Schladmingu. A není zdaleka jedinou, jež náročnější lyžaře uspokojí. Lyžařská oblast Schladming - Dachstein nabízí takových nádherných sjezdových tratí celou řadu! Známá je také lyžařská "houpačka" 4 středisek - Schladming Planai - Hochwurzen, Hauser Kaibling, Galsterberg, Reiteralm - Fageralm, jež nabízí až 123 kilometrů lyžařsky propojených sjezdovek. Velkým plusem je 100% pokrytí oblasti umělým zasněžováním.

Oblast Schladming - Dachstein rovněž nabízí výborné podmínky pro zkušené i začínající snowboardisty. Novinkou je nový snowpark na Planai, hojně využívané dále jsou funparky na Huser Kaiblingu a Stoderzinkenu, v Hochwurzenu a na Reiteralmu.

Lyžování Schladming / Dachstein mimo jiné nabízí také večerní lyžování, 7 km dlouhou osvětlenou sáňkařskou dráhu v Hochwurzenu, paragliding, curling, upravené trasy pro zimní pěší turistiku, dále také snowrafting, snowtubing a mnoho dalšího.

Naprostou novinkou je panoramatická vyhlídka Dachstein Sky Walk umožňující za dobrých podmínek dohlédnout až na vrcholky Šumavy.

Skipasy Schladming/Dachstein

Skipas Schladming - Dachstein

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategorie skipasů

Kategorie junior: mládež narozená v letech 1999 až 2001.
Kategorie dítě: děti narozené v letech 2002 až 2011.
Skipas zdarma: děti narozené v roce 2012 a mladší mají nárok na zlevněný skipas.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější lyžování Schladming - Dachstein

Berghotel Dachstein*** Ramsau am Dachstein

Menší hotýlek nacházející se ve velmi klidné lokalitě je vhodný pro méně náročné klienty. Hotel se nachází pouhých 550 metrů od skiareálu Dachstein Gletscher a přímo u sjezdovky vhodné pro děti a zač... Berghotel Dachstein***

Více Ceník

Hotel Gut Raunerhof**** Pichl bei Schladming

Oblíbený hotel se nachází přímo u sjezdovky skiareálu Schladming / Reiteralm, další skiareál Schladming je vzdálen 8 km a Dachstein Gletscher je 14 km. Pro příjezd k hotelu jsou nutné sněhové řetězy!... Hotel Gut Raunerhof****

Více Ceník

Hotel Post*** Ramsau - Kulm

Příjemný hotel s depandancí se nachází v oblasti Ramsau - Kulm, cca 1,9 km od nejbližšího skiareálu Ramsau am Dachstein. Skiareál Schladming / Planai je vzdálen 5 km, skiareál Dachstein Gletscher 10k... Hotel Post***

Více Ceník

Dovolená Chorvatsko