Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

Lyžování-Alpy.net > LYŽOVÁNÍ

Lyžování v Rakousku, Itálii, Francii...

LYŽOVÁNÍ v alpách

Již desetiletí je velkým fenoménem lyžování v Alpách, které nejen náročnějším lyžařům poskytuje širokou nabídku sjezdových tratí všech obtížností, moderní přepravní zařízení, hustou síť zasněžovacích zařízení i pestré možnosti vyžití. Evropské alpské velmoci navíc nabízejí kvalitní infrastukturu a ubytování v moderních hotelech, rodinných penzionech i krásných alpských vilách či apartmánech.

bohatá nabídka lyžování v Alpách Lyžování v Alpách je vhodné i pro začátečníky a rodiny s dětmi. Všechna nabízená lyžařská střediska disponují lyžařskými školami či školkami, samozřejmostí jsou také modré sjezdovky, které jsou pro děti i začínající lyžaře optimální.

Velkou devízou lyžování v Alpách je také vzájemná propojenost lyžařských středisek, které komfort ještě zvyšuje. Výběr sjezdových tratí je díky této skutečnosti několikanásobně vyšší. Nejlepší podmínky v tomto ohledu nabízejí francouzské Alpy, kde je propojenost středisek na nejvyšší úrovni. Rozsáhlé lyžařské oblasti ovšem najdete také v Rakousku a Itálii, kde jsou jednotlivá střediska průběžně propojována novými lanovkami a rok co rok se unikátnost zdejších středisek zvyšuje.
 

Alpy - nejvyšší hory v Evropě

Pohoří Alpy se táhnou přes sedm evropských států. Jejich vznik spadá až do období třetihor, vznikly tzv. alpinskou orogenezí. Jsou složitým horským systémem. Alpy jsou výzmané vzhledem k pramennitosti řek. Většina těchto řek se vlévá do moře. Nejznámější alpskou řekou je Rýn. Tyto toky jsou napájeny z horských ledovců, proto netrpí nedostatkem vody ani v letních měsících. Krásná jsou také jezera a vodopády, kterých v alpských horách není malé množství. Podnebí v Alpách nalezneme dvě. Středoevropské a suché podnebí Panonské nížiny.

Jestliže plánujete lyžování v Alpách, zcela jistě také narazíte na zajímavé zástupce alpské fauny. Možná byste si nepřáli potkat přímo mědvěda či rysa, ale kamzík, svišť nebo orel skalní by mohl být ve volné přírodě zajímavým zpestřením. Alpy Vás na dovolené uchvátí také bohatým lesním porostem. Ve vyšších polohách naleznete jedle, smrky a modříny. Níže pak buky a javory.

Nejvyěěími alpskými vrcholy jsou Mont Blanc, Duforspitze, Nordend. K nejznámějším vedle Mont Blanc patří Grossglockner a Matterhorn. Alpský turismus započal v 19. století, kdy Alpy přivítaly anglické horolezce. V současné době jsou nejvyhlédávanějšími horami v Evropě, nabízejí jak alpské lyžování a ostatní náročné sporty, tak příjemnou rekreaci. Lyžování v Alpách láká rok od roku více lyžařských nadšenců.

Alpské lyžování v Itálii a Rakousku

lyžování v AlpáchRakouské, ale také Italské Alpy jsou posledních pár let nejoblíbenější destinací českých lyžařů, vyhledávající lyžování v Alpách. Nejznámější zimní střediska jako jsou např. italské Passo Tonale, Paganella, Val di Fiemme, Vall di Fassa či lyžování v Dolomity Super Ski lákají dobrou udržovaností sjezdovek, zajímavou nabídkou ubytování za dostupné ceny a tradiční italskou kuchyní. Je pravdou, že dovolená v Rakousku může nabídnout i kratší a pohodlnější cestu po dobře sjízdných vozovkách. V žádném případě si však s Itálií nekonkurují. I v Rakousku naleznete známá střediska, ve kterých můžete strávit komfortní dovolenou. Bad Kleinkirchheim, Leogang, Kaprun, Salzburgerland či Korutany Vás uchvátí nejen nabídkou ski radovánek, ale i komplexními službami, v obou zemích je ve střediscích běžně wellness centrum či aguapark.

Lyžování v Rakousku či lyžování v Itálii můžeme doporučit pro všechny věkové kategorie klientů. Lyžování v Alpách je oblíbené nejen jako zimní dovolená, ale také na několikadenní relax.

 

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

aaa Lyžování Rakousko

Lyžování Rakousko

Kolébkou alpského lyžování můžeme bezesporu označit Rakousko a to hned z několika důvodů. Jedním z nich je například fakt, že první sjezdovka na světě vznikla právě v Rakousku. V dnešní době se z mohutných hor, malebných alpskýc... Více

aaa Lyžování Itálie

Lyžování Itálie

Za pravý lyžařský ráj můžeme směle považovat také italské Alpy. Rok od roku je zájem o lyžování v Itálii vyšší, za což může zejména fakt, že Itálie neusnula na vavřínech a intenzivně pracuje na rozvoji svých lyžařských středisek.... Více

aaa Lyžování Francie

Lyžování Francie

Francie, mluvíme-li o lyžařských svazích, především pak v oblasti Savojských Alp, patří mezi světovou špičku. V mnohém tedy jasně předčí ostatní alpské země - Rakousko, Itálii i Švýcarsko. Pyšní se jedinečnými sjezdovkami, vol... Více

Dovolená Chorvatsko